Polityka "Conflict Minerals" Przedsiębiorstwa TECHNOKABEL SA

Firma TECHNOKABEL SA będąca producentem kabli i przewodów do wszelkich zastosowań, prowadzi swoją działalność z najwyższym poszanowaniem etyki i odpowiedzialności w biznesie. W naszej działalności dokładamy wszelkich starań aby wszystkie surowce i materiały wykorzystywane w naszych procesach produkcyjnych pochodziły jedynie z wiarygodnych źródeł nie pochodzących z terenów objętych międzynarodowymi restrykcjami, konfliktami zbrojnymi lub znanych z systematycznego naruszania prawa międzynarodowego w tym łamania praw człowieka.

W procesie technologicznym produkcji niektórych kabli wykorzystujemy druty miedziane pokryte warstwą cyny, która jest jednym z materiałów określonych w Rozporządzeniu Unii Europejskiej nr 2017/821 jako tzw. "krwawe minerały". Z tego powodu, dbając o zachowanie powyższych zasad w łańcuchu dostaw firma TECHNOKABEL SA wymaga od swoich dostawców drutów cynowanych oświadczeń o pochodzeniu cyny używanej do ich pokrycia. Na podstawie informacji pozyskanych od dostawców, TECHNOKABEL SA sporządza raport CMRT, w którym wykazuje pochodzenie tego materiału w produkowanych kablach i udostępnia go swoim klientom na życzenie.

TECHNOKABEL SA deklaruje, że nie będzie podejmować współpracy z dostawcami materiałów lub innych komponentów wykorzystywanych w swoim łańcuchu dostaw od firm prowadzących działalność w sposób niezgodny z niniejszą polityką.

 

Zarząd TECHNOKABEL SA

 

Polityka Conflict Minerals

acrobat reader_50x50