Certyfikaty

iso9001System Zarządzania Jakością zgodny z najnowszą normą ISO 9001:2015 pozwala na uzyskanie wyrobów najwyższej jakości, spełniających wymagania naszych klientów.

 

tuv140012004Certyfikat TUV na system zarządzania środowiskowego zgodny z najnowszą normą ISO 14001:2015 w zakresie: Projektowanie, produkcja i sprzedaż kabli i przewodów.

Zainteresowanie zagrożeniami pożarowymi związanymi z zainstalowanymi kablami nasiliło się po serii tragicznych w skutkach pożarów w londyńskim metrze w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego stulecia, a także po pożarze portu lotniczego w Düsseldorfie w 1991 r., w którym z powodu zatrucia tlenkiem węgla zginęło 17 osób. Badania wykazały, że we wszystkich tych pożarach ułożone wiązki kabli przenosiły ogień – z umiarkowaną prędkością na poziomych odcinkach tras kablowych, a z kilkakrotnie większą prędkością na pionowych odcinkach tras, wskutek efektu kominowego.

Powszechnie stosowane kable symetryczne do strukturalnego okablowania budynków i osiedli, służą w głównej mierze do rozprowadzania sygnałów zmodulowanych cyfrowo i zapewniają przepływność co najmniej do 100 Mb/s. Zapewniają pewne i niezawodne połączenia, uniezależniają fizyczną warstwę sieci do warunków pogodowych i zakłóceń radiotechnicznych.

Pozwalają  na prosty i łatwy montaż podczas budowania sieci. Instalacje wykonywane kablami metalowymi stanowią ciągle atrakcyjną alternatywę dla sieci radiowych i światłowodowych

Technokabel jest europejskiej klasy producentem kabli dla automatyki, kabli do systemów teleinformatycznych, przeciwpożarowych, alarmowych, a także wersji specjalnych - bezhalogenowych, ognioodpornych, współosiowych, audio i innych.

TECHNOKABEL SA, wiodący producent kabli i przewodów, posiada w swojej ofercie szeroki asortyment wyrobów dla automatyki. W przypadkach, kiedy kable są instalowane w budynkach użyteczności publicznej, w miejscach przebywania dużej liczby osób, oferujemy kable z materiałów bezhalogenowych. Na wypadek pożaru kable te nie rozprzestrzeniają płomienia, emisja dymu jest bardzo niska, a emitowane gazy są nietoksyczne i niekorozyjne. Praktycznie wszystkie oferowane przez nas kable tradycyjne mają swoje bezhalogenowe odpowiedniki

Katalog kabli

Program produkcji

Produkujemy kable do przesyłania sygnałów analogowych oraz cyfrowych w systemach automatyki, sterowania, sygnalizacji i zabezpieczeń, w lokalnych sieciach komputerowych, w aparaturze kontrolno-pomiarowej, a także w sprzęcie audiowizualnym.

Katalog produktów

dol 2 kopiaW celu zamówienia naszego Katalogu na CD wyślij e-mail z prośba o przesłanie katalogu

Informator Techniczny

dol 3 kopiaOferujemy już ponad 10000 typowymiarów kabli i pracujemy nad nowymi konstrukcjami i technologiami. Coraz częściej opracowujemy konstrukcje i produkujemy kable według indywidualnych wymagań stawianych przez naszych klientów.
Czytaj więcej...

Początek strony